راه حل صدای زیاد داکت اسپیلت :

  1396/11/14 


آیا حذف صدای ناشی از نوسان الکترو فن ها و داکت اسپیلت ها امکانپذیر است ؟

داکت اسپیلت ها یکی از معمول ترین سیستم های تهویه آپارتمان به شمار می رود و به علت فوائد و مزایای مختلف از جمله ؛ تفکیک کردن هزینه های مصرف انرژی از شارژ عمومی ساختمان که منجر به مدیریت مستقیم مصرف کننده دارد و همچنین  اشراف آن بر میزان استفاده و طریقه استفاده در زمان معین می باشد که ازنتایج آن میتواند بهینه سازی مصرف انرژی باشد .اما با وجود مزایایی که دارد استفاده از سیستم های تهویه آپارتمانی ، متاسفانه با یک مشکل که در اینگونه سیستم ها در ایران وجود دارد و آن هم صدای ناشی از الکترو موتور فن داکت ها می باشد که دلیل آن هم نصب و تعبیه آن در سقف کاذب آپارتمان ها یا بالکن که در بسیاری از این موارد باعث سلب آسایش و آرامش و آزار دهنده بوده است . هر چند کارهایی برای رفع این مشکل در این سیستم ها در آمریکا و اروپا شده شده است ولی هنوز بطور کامل در ایران رفع نشده  زیرا غالبا کارفرمایان به علل متعدد مانند ؛ عدم تصمیم گیری اولیه ، کمبود جا ،آشنایی نداشتن با جزئیات فنی داکت اسپیلت ها ، محل تعبیه و کارگزاری داکت اسپیلت ها را داخل آپارتمان ها پیش بینی می کنند که قاعدتاً سبب مشکلاتی می شود که  مصرف کننده با آن روبرو می شود . اما محل کارگزاری دقیق آن خارج از محل آپارتمان می باشد .

راه حل پیشنهادی برای از بین بردن صدای مزاحم از داکت اسپیلت های Rheem – Goodman – Daikin – Lennox – Toshiba – LG – Mcquay و … سیستم ابداعی میکرو کنترلی دیجی کنترل می باشد که توانسته در مبحث کنترل دور موتور فن دیمر را از مقوله کنترل موتور کنار بزند و با هزینه ای به مراتب پایین تر از اینورتر موتورفن های تک فاز راکنترل کند چرا که دیمر هم باعث ایجاد نویز و همینطور باعث کاهش عمر الکترو موتور ها است. بعلاوه تلفات حرارتی زیادی دارد و سبب زیاد شدن برق مصرفی وکاهش عمرموتورفن است که در دیجی کنترل همه این مشکلات حل شده است. این سیستم برای کنترل الکتروموتورهای دیسکی (فیشباخ) طراحی شده و برای انواع الکتروموتورهایی که سرعتشان با تغییر ولتاژ بدون تغییر فرکانس کنترل میشود مانند ( فیشباخ، رزنبرگ، یونیورسال)، بویژه در کاربردهایی که گشتاور با کاهش سرعت کاهش می یابد، مانند هواکشها و دستگاههای تهویه مناسب می باشد.


 


نظرات کاربران
ارسال نظر
مقالات
نحوه عملکرد فن کویل،کویل ها، آب گرم یا سرد را از واحد مرکزی میگیرند و در تهویه مطبوع از آن استفاده می کنند. در کل فن کویل ها می توانند به صورت ترموستات سرخود باشند یا توسط سیم به ترموستات کنترلی وصل شوند. فن کویل اصفهان برند مدیا ( Esfahan Fan Coil Midea )
1396/11/16
مزایای چیلرهای تراکمی نسبت به چیلرهای جذبی برج خنک کننده کوچکتر چیلر تراکمی نسبت به چیلر جذبی، هزینه ظرفیت رزرو بالاتر،اندازه کوچکتر چیلرهای تراکمی،وزن کمتر چیلر تراکمی...چیلر اصفهان برند مدیا
1396/11/14
VRF چیست ؟VRF برای نخستین بار سال ۱۹۸۲ در ژاپن اختراع و تولید شد.طریقه کار کرد سیتم های VRF؟وی آر اف مخفف سه کلمه : Flow) F- (Refrigent) R -(variable) V) است و به معنای جریان متغیر سیال در پنل ها یا همان یونیت داخلی می باشد.VRF اصفهان مدیا
1396/11/14
چیلر چیست ؟ چیلر و انواع آن.چیلرها همچنین از انواع دستگاه های تهویه مطبوع هستند؛ تفاوتی که با دستگاه های کولر گازی دارند این است که دارای توان و ظرفیت بسیار بالایی بوده که با واحد تن تعریف میشود.چیلر اصفهان مدیا تراکمی چیلر اصفهان مدیا جذبی از انواع چیلر هستند.
1396/11/14
فن کویل اصفهان مدیا (Esfahan Fancoil)شامل کویل ها ،فن،موتور و دریچه است و در سیستم های تهویه مطبوع مراکز تجاری و مسکونی به کار میرود.فن کویل اصفهان مدیا در انواع فن کویل دیواری،فن کویل‌ سقفی،فن‌کویل‌ کانالی...میباشند.
1396/11/14