چیلر چیست ؟

  1396/11/14 


چیلر و انواع آن

چیلرها همچنین از انواع دستگاه های تهویه مطبوع هستند؛ تفاوتی که با دستگاه های کولر گازی دارند این است که دارای توان و ظرفیت بسیار بالایی بوده که با واحد تن تعریف میشود. هر یک تن برابر است با ۱۲۰۰۰ بی تی یو.
چیلرها اغلب در مکان های بزرگ مسکونی و صنعتی استفاده می شود.

چیلر ها در دو نوع بسیار متداول ساخته و ه کار برده می شوند که عبارتند از :

چیلرهای تراکمی

چیلرهای تراکمی در چرخه انتقال گرما از گازهای مبرد مانند فریون استفاده می کنند. چیلر اصفهان مدیا برای حرکت گاز و متراکم کردن آن، از کمپرسور استفاده می کند. در واقع  چیلرهای تراکمی همان کولرهای گازی هستند اما در اندازه بزرگ تر و ظرفیت بسیار بالاتر.در چیلر های تراکمی کندانسورها با هوا یا  آب و هوا خنک می شوند؛ در چیلر ها، از آب برای انتقال سرما یا گرما استفاده می شود که در داخل فن کویل هایی که در داخل محیط نصب شده است حرکت می کند.

اصفهان چیلر - چیلر چیست ؟ چیلر تراکمی

مقاله فن کویل چیست را نیز بخوانید.

آب در یونیت خارجی چیلر، گرم یا سرد میشود و به فن کویل داخلی منتقل شده و باعث خنک شدن یا گرم شدن محیط می گردد. چیلرهای تراکمی بر اساس نوع کمپرسور خود به چیلرهای تراکمی رفت و برگشتی و چیلرهای تراکمی اسکرو تقسیم بندی می شوند.

1) چیلرهای تراکمی رفت و برگشتی دارای کمپرسور رفت و برگشتی یا همان پیستونی هستند

2) چیلرهای تراکمی اسکرو که دارای کمپرسور اسکرو هستند

این چیلر ها به دلیل استفاده از کمپرسورهایی با ظرفیت بالا و قطعات محرکه زیاد، پرمصرف هستند و هزینه تعمیرات و نگهداری بالایی دارندـ

 چیلرهای جذبی

مقاله چرخه سرما سازی در چیلر های جذبی را نیز بخوانید.

در چیلرهای جذبی، عملکرد سرما سازی تفاوت دارد و کمپرسور که دارای مصرف برق بسیار بالایی است، حذف شده و به جای آن از آب به عنوان مبرد یا سرد کننده، از ژنراتور حرارتی(کوره یا مشعل) به عنوان مبدل آب به بخار و از ماده ای شیمیایی به نام لیتیوم برماید به عنوان جذب کننده بخار آب استفاده می شود که نامگذاری این چیلر به عنوان چیلر اصفهان مدیا جذبی، به دلیل استفاده از همین ماده و عملکرد آن در سیکل سرما سازی است.

اصفهان چیلر - چیلر چیست ؟ چیلر جذبی

استفاده از چیلرهای جذبی، به دلیل کم مصرف و کم صدا بودن بسیار متداول بوده و برای خنک کردن فضاهای بزرگ تجاری و مسکونی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

اصفهان مدیا مفتخر است که با مهندسین و تکنسین های با تجربه وحرفه ای در زمینه مشاوره، طراحی، خدمات پس از فروش، اجرا و تعمیرات سیستم های فن کویل مدیا اصفهان (Esfahan Fan Coil Midea ) ، چیلر مدیا اصفهان ( Esfahan Chiller Midea ) ، VRF مدیا اصفهان ( Esfahan VRF Midea ) و داکت اسپلیت مدیا اصفهان (  Esfahan Duct Split Midea ) بهترین و سریع ترین خدمات را به مشتریان عزیز شهر اصفهان ارائه میکند.

حوزه فعالیت شرکت اصفهان مدیا :

  • مشاوره، طراحی، خدمات پس از فروش و اجرای سیستم های فن کویل اصفهان برند مدیا ( Esfahan Fan Coil Midea )
  • مشاوره، طراحی، خدمات پس از فروش و اجرای سیستم های چیلر اصفهان برند مدیا ( Esfahan Chiller Midea )
  • مشاوره، طراحی، خدمات پس از فروش و اجرای سیستم های VRF اصفهان برند مدیا ( Esfahan VRF Midea )
  • مشاوره، طراحی، خدمات پس از فروش و اجرای سیستم های داکت اسپلیت اصفهان برند مدیا ( Esfahan Duct Split Midea )

1396/11/14


نظرات کاربران
ارسال نظر
مقالات
سرویس و نگهداری و تعمیرات داکت اسپلیت در اصفهان. در این ویدئو با سرویس و نگهداری و تعمیرات داکت اسپلیت آشنا میشوید.
1396/12/09
داکت اسپلیت چیست ، نحوه عملکرد داکت اسپلیت مدیا.در این ویدئو متوجه میشوید داکت اسپلیت چیست و با نحوه عملکرد داکت اسپلیت آشنا میشوید.
1396/12/07
داکت اسپیلت و بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده از هوای برگشت جهت بالا بردن راندمان کاری دستگاه و مصرف سوخت کمتر.داکت اسپلیت اصفهان برند مدیا
1396/12/06
معرفی و مزایای داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) -داکت اسپلیت اصفهان برند مدیا.داکت اسپلیت (Ducted Split) یا اسپلیت کانالی یکی از رایجترین سیستم های تهویه مطبوع در سطح جهان است، این سیستم همانند اسپلیت دیواری از یک واحد داخلی (هواساز) و یک واحد خارجی (کندانسور) تشکیل شده است که توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل می گردند.
1396/12/06
طرز کار فن کویل ، در این ویدیو با طرز کار فن کویل و نحوه ی استفاده از فن کویل آشنا می شوید. فن کویا اصفهان برند مدیا
1396/12/06
نحوه عملکرد چیلر | چیلر اصفهان مدیا. چیلرها به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می‌شوند. شکل دیگر تقسیم‌بندی چیلرها بر اساس شکل خنک شدن ماده مبرد است که به سه دسته آب خنک، هوا خنک و تبخیری تقسیم‌بندی می‌شوند.چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی باعث ایجاد برودت و سرما می‌شوند.
1396/12/06
آموزش نصب فن کویل اصفهان.فن کویل، دستگاهی است که بوسیله پرتاب باد توسط بلوور و عبور آن از کویل آبگرم و کویل آب سرد سرمایش و گرمایش محیط خود را فراهم می کند. مدار لوله کشی فن کویل برای انتقال آب سرد و گرم می باشد که آب سرد از یک دستگاه مرکزی (چیلر) تامین میشود و آب گرم میتواند از موتور خانه و یا دستگاه های مستقل مثل پکیج گرمایشی فراهم شود. برخی از مدلهای فن کویل دیواری برای تامین هوای مکش از سیستم هواساز مرکزی استفاده می کند.
1396/12/06
چرخه سرماسازی در چیلر های جذبی، در چیلرهای جذبی از خاصیت لیتیوم برماید که جذب کننده بخار آب است، استفاده می شود؛ به این معنا که لیتیوم برماید بر اثر جذب بخار آب رقیق شده، به ژنراتور منتقل شده و حرارت می بیند.
1396/11/16
نحوه نگهداری از فن کویل، فن کویل ها باید برای راندمان بهینه در سال کنترل و بازدید شوند. مهم ترین بخش نگهداری از فن کویل نگه داری فیلترها هاست که باید شسته شده یا تعویض شوند.
1396/11/16
سیستم مدیریت ساختمان (BMS ) یا سیستم اتوماسیون ساختمان (BAS ) به سیستمی اطلاق می شود که در یک ساختمان نصب شده و از طریق اجزای خود کنترل قسمت های مختلف ساختمان و نمایش خروجی های مناسب را برای کاربر امکان پذیر می نماید.
1396/11/16