داکت اسپلیت مدیا(میدیا)

داکت اسپلیت اصفهان مدیا

داکت اسپلیت اصفهان مدیا

داکت اسپلیت یکی از رایجترین , محبوب ترین سیستم های تهویه مطبوع در سطح دنیاست وبسیار مورد توجه سازندگان واحد های مسکونی و اداری می باشد.این سیستم در زمره اقتصادی ترین و به صرفه ترین سیستم های تهویه مطبوع است. داکت اسپلیت همانند اسپلیت دیواری از یک یونیت داخلی در سقف کاذب و یک یونیت خارجی در بیرون ساختمان تشکیل شده است و با لوله های مسی به یکدیگر متصل می گردند. یونیت داخلی بوسیله کانال های مخصوص هوای سرد و گرم را به فضاهای مستقل انتقال می دهد. سیستم گرمایش در داکت اسپلیت ها می تواند از کویل آبگرم که توسط موتور خانه یا پکیج گرمایشی آبگرم را دریافت میکند استفاده کند. از دیگر ویژگی های داکت اسپلیت فضای کمتر اشغال شده بدلیل نصب در سقف می باشد.از فاکتورهای مهم در داکت اسپلیت ها میزان مصرف انرژی آنهاست که با استفاده از برچسب انرژی می توانید راندمان دستگاه را با توجه به انرژی مصرفی مشخص کنید. کمپرسور اینورتر و معمولی تاثیر مستقیم بر مصرف انرژی دستگاه دارد.اطلاعات فنی دیگر را می توانید از جدول مشخصات فنی محصولات دریافت کنید.

داکت اسپلیت در اصفهان برند مدیا

سیستم داکت اسپیلت اصفهان مدیا ، هواى تمیز همراه با آسایش و راحتى را در سرتاسر خانه شما به ارمغان مى آورد. داکت اسپلیت اصفهان مدیا شامل یک بخش داخلى و یک بخش خارجى به همراه کانال هاى هوا مى باشد. بخش داخلى از دید مخفى است که مى تواند در سقف کاذب  قرار بگیرد بخش خارجى آن در خارج از منزل قرار داده میشود که این دو بخش به همراه لوله مسى به یکدیگر مربوط مى شود.

مزایای داکت اسپلیت  اصفهان مدیا :

 • سرمایش و گرمایش چند فضا با یک دستگاه
 • فیلتر کردن هوا (دررطوبت و گرد و غبار)
 • حذف کانال کشى عمودى در مجتمع هاى آپارتمانى
 • کاهش مصرف برق تا 40 % در مقایسه با کولر گازى
 • کاهش هزینه تعمیر و نگهدارى در مقایسه با سایر
 • کاهش هزینه تمام شده با توجه به حذف شدن و لوله کشى رادیاتور

داکت اسپلیت اصفهان مدیا چیست ؟

Esfahan Duct Split Midea

کلمه اسپلیت به معنی دو تکه و جدا است که در کولر های گازی رایج است . سیستم داکت اسپلیت نوعی کولر گازی دو تکه میباشد که یونیت خارجی آن ( کمپرسور دستگاه ) در فضای آزاد و بیرون از ساختمان و یونیت دوم در داخل ساختمان و در زیر سقف قرار میگیرد.در داکت اسپلیت اصفهان مدیا قابلیت اتصال کانال به یونیت داخلی جهت انتقال گرما یا سرما به جاهای دیگر ساختمان وجود دارد .
سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت اصفهان مدیا مشابه دیگر دستگاهای تراکمی و کولرهای گازی میباشد با این تفاوت که میتوان برای انتقال بار حرارتی به نقاط دیگر ساختمان به یونیت داخلی کانال اضافه کرد. در این صورت انتقال حرارت با سرعت و کیفیت بالاتری انجام خواهد شد . یکی از مزایای دیگر داکت اسپلیت اصفهان مدیا قابلیت اتصال کویل اب گرم به آن است .این ویژگی داکت اسپلیت را از کولر های گازی متداول متمایز میکند .

با اتصال کویل آب گرم به دستگاه داکت اسپلیت میتوان در فصول سرد سال یونیت خارجی که کمپرسور دستگاه در آن قرار دارد را از مدار خارج گرد و یونیت داخلی گرمای مورد نیاز را از پکیچ و کویل اب گرمی که به آن متصل شده دریافت کند.در این حالت مصرف برق دستگاه در حدود 90 در صد کاهش پیدا میکند و در واقع پکیج ساختمان، کویل اب گرم و فن یونیت داخلی وظیفه گرم کردن ساختمان را به عهده میگیرند و یونیت داخلی به یک فن کویل سقفی تو کار تبدیل میشود.
در فصل های گرم سال داکت اسپلیت فرایند سرمایش را به صورت تراکمی از سر گرفته و عملا خریدار مالک یک دستگاه با دو عملکرد متفاوت میشود.
نوع سرمایش و گرمایش فوق العاده این نوع  سیستم باعث شده تا استقبال چشمگیری از این نوع سیستم به عمل اید .

مزایا و محاسن داکت اسپلیت اصفهان مدیا :

 •  افزایش فضای ساختمان و زیبای آن با  حذف سیستم لوله کشی رادیاتورها و همچنین حذف رادیاتور از فضای ساختمان با اجرای سیستم داکت اسپلیت
 •  سرعت و عملکرد داکت اسپلیت اصفهان مدیا در ایجاد سرما و گرما , بسیار بیشتر از سیستمهای متداول سرمایشی و گرمایشی از قبیل رادیاتور و کولر های آبی میباشد.
 •  به علت و جود فیلتر و فن در یونیت داخلی هوا مرتب سیرکوله و عاری از گرد و غبار میشود.
 •  امکان نتظیم دقیق دمای داخل ساختمان و در نتیجه کاهش مصرف انرژی را در بر دارد.
 • با استفاده از داکت اسپلیت و کویل آب گرم در یک مجموعه مجموعه دارای دو نوع سیستم گرمایش میشود که :

نوع اول : گرمایش بوسیله اتصال یونیت داخلی داکت اسپلیت اصفهان مدیا به کویل آب گرم  میباشد که گرمایش محیط میتواند توسط پکیج یا موتور خانه تامین شود.
نوع دوم : استفاده از سیستم هیت پمپ دستگاه و یا گرمایش سیکل تراکمی داکت اسپلیت که گرمایش آن باعث مصرف برق بیشتر میشود.

معایب داکت اسپیلت :

تنها ایراد دستگاه داکت اسپلیت یا کولر گازی سقفی توکار در نحوه اجرای آن میباشد . در صورتی که جهت یک واحد مسکونی  از یک دستگاه داکت اسپلیت استفاده شود به محض روشن شدن دستگاه کل واحد مسکونی در معرض سرمایش یا گرمایش قرار میگیرد که در این صورت شاید فضایی از ساختمان نیاز به سرمایش یا گرمایش در ان لحظه را نداشته باشد.برای مثال شب هنگام در اغلب موارد از اتاق خوابها جهت استراحت و خواب استفاده میشود و سالن خالی از نفرات میشود که در این حالت سرمایش سیستم داکت اسپلیت سالن را هم شامل میشود , این در حالیست که در آن ساعت از شبانه روز سالن احتیاج به بار سرمایشی ندارد , بنابراین بهتر است برای اصلاح این ایراد, ساختمان یا واحد آپارتمانی را به چند قسمت تقسیم نمود و از سیستمهای مجزا  و مستقل داکت اسپلیت برای هر ناحیه استفاده نمود.در این حالت راندمان و کیفیت حرارتی دستگاه افزایش یافته و  و هزینه های جاری بابت مصرف برق نیز به مراتب کاهش میابند.
 

مقالات
سرویس و نگهداری و تعمیرات داکت اسپلیت در اصفهان. در این ویدئو با سرویس و نگهداری و تعمیرات داکت اسپلیت آشنا میشوید.
1396/12/09
داکت اسپلیت چیست ، نحوه عملکرد داکت اسپلیت مدیا.در این ویدئو متوجه میشوید داکت اسپلیت چیست و با نحوه عملکرد داکت اسپلیت آشنا میشوید.
1396/12/07
داکت اسپیلت و بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده از هوای برگشت جهت بالا بردن راندمان کاری دستگاه و مصرف سوخت کمتر.داکت اسپلیت اصفهان برند مدیا
1396/12/06
معرفی و مزایای داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) -داکت اسپلیت اصفهان برند مدیا.داکت اسپلیت (Ducted Split) یا اسپلیت کانالی یکی از رایجترین سیستم های تهویه مطبوع در سطح جهان است، این سیستم همانند اسپلیت دیواری از یک واحد داخلی (هواساز) و یک واحد خارجی (کندانسور) تشکیل شده است که توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل می گردند.
1396/12/06
طرز کار فن کویل ، در این ویدیو با طرز کار فن کویل و نحوه ی استفاده از فن کویل آشنا می شوید. فن کویا اصفهان برند مدیا
1396/12/06
نحوه عملکرد چیلر | چیلر اصفهان مدیا. چیلرها به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می‌شوند. شکل دیگر تقسیم‌بندی چیلرها بر اساس شکل خنک شدن ماده مبرد است که به سه دسته آب خنک، هوا خنک و تبخیری تقسیم‌بندی می‌شوند.چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی باعث ایجاد برودت و سرما می‌شوند.
1396/12/06